YAŞLI BAKIM ELEMANI YETİŞTİRME VE GELİŞTİRME

YAŞLI BAKIM ELEMANI YETİŞTİRME VE GELİŞTİRME

İçinde yaşadığımız yüzyılda teknoloji ve bilim alanında hızlı gelişmeler olmuş, bu gelişmelerle birlikte tıbbi tanı ve tedavi olanakları da artmıştır. Tıptaki gelişmelerle birlikte insan ömrü uzamaya başlamış ve yaşlı nüfus ülkemiz dahil dünyanın bir çok yerinde hızlı bir artış göstermiştir. Gelecek yıllarda yaşlı nüfustaki artışın katlanarak artacağı tahmin edilmektedir.
Hem yaşlı nüfustaki artış hem de toplum yapısının değişmesi ile yaşlı bakımı sorun haline gelmeye başlamış ve önem kazanmıştır. Yaşlı bakımının giderek önem kazandığı toplumlarda bakım ihtiyacının karşılanması amacıyla yeni bir meslek grubu olarak yaşlı bakım elemanlarına/teknikerlerine önemli görevler düşmektedir.
Yaşlı Bakım Elemanı Yetiştirme ve Geliştirme kitabı mesleğe yeni başlayan yaşlı bakım elemanları/teknikerleri için hazırlanmış olup, sağlık hizmetleri ve sağlık bakımı ile ilgili temel bilgileri içermektedir. Ayrıca sağlık sisteminde yaşlı bakım elemanının/teknikerinin konumu, rolleri, görev, yetki ve sorumlulukları anlatılmaktadır. Kitabın yazılmasında emeği geçen, her biri kendi alanında uzman yazarlara teşekkür ediyorum.

16x24 cm., 1. Hamur Kağıt, Renkli, 200 Sayfa

ISBN 978-605-9877-62-6

Ayşe Saba Yalçın
Ayşe Sevim Ünal
Bahar İnkaya
Dercan Gençbaş
Erdem Göl
Gözde Özaras Öz
Gülcihan Akkuzu
Güzin Yasemin Tunçay
Hesna Ural Kayalık
Leyla Anıl Göl
Mukadder Gün
Yeşim Çetinkaya Şen