HASTALIK BİLGİSİ

HASTALIK BİLGİSİ

ÖNSÖZ


Sağlık alanında ilerleyen teknoloji, yapılan yeni araştırmalar ve buluşlar mevcut bilgilerin güncellenmesini sağlarken, alana yeni katkılar da sunmaktadır. Gerçekleşen bu olumlu değişimler alanında güncel gelişmeleri takip eden ve bilgilerini taze tutmak isteyen sağlık profesyonellerinin yetişmesini sağlayacak kaynaklara duyulan ihtiyacı da giderek arttırmaktadır. Günümüzde sağlık meslek yüksekokullarının ihtiyacını karşılayacak kaynak eksiklikleri bizi bu konuda düşünmeye ve daha fazla çalışmaya yöneltmiştir. Alanda uzman sağlık profesyonelleri yetiştirmek amacıyla çıktığımız bu yolda, akademisyenlerimiz ve uzman sağlık profesyonellerimiz ile ortak bir paydada birleşerek “Hastalık Bilgisi” eserimizi yazmaya karar verdik.
Kitabımızın öğrenimleri devam eden, mezun olan ve çalışma hayatı aktif şekilde devam ederken alandaki yenilikleri takip etmek ve bilgilerini tazelemek isteyen tüm öğrencilerimiz ve sağlık profesyonellerimizin faydalanabileceği bir kaynak olduğunu düşünüyoruz. Eserimizin yazımında emeği geçen, bilgilerini sade ve anlaşılır bir dil kullanarak en etkin şekilde siz değerli okuyucularımız için kitabımıza aktaran değerli akademisyenlerimize ve yazarlarımıza içtenlikle teşekkürlerimi sunarım.
Her zaman elinizin altında bulunması gereken bu temel eserde siz değerli okuyucularımızla buluşmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Kitabımızın etkin bir şekilde destek alınabilecek, öğrenim hayatında ve alanında okuyucuya fayda sağlayabilecek bir kaynak kitap olmasını diliyoruz. Sevgi ve esenlik dileklerimizle.


Editör
Öğr. Gör. Gizem KÖPRÜLÜLÜ KÜÇÜK

1. Baskı, 16x24 cm., 1. Hamur Kağıt, Renkli, 296 sayfa

ISBN 978-625-7965-51-4

Editör

Öğr. Gör. Gizem KÖPRÜLÜLÜ KÜÇÜK

Yazarlar

Prof. Dr. Cüneyt ADAYENER
Dr. Öğr. Üyesi Ferda KAYA ZAMAN
Dr. Öğr. Üyesi Mehmet Cihad AKTAŞ
Öğr. Gör. Uzm. Gizem KÖPRÜLÜLÜ KÜÇÜK
Öğr. Gör. Erdem GÖL
Öğr. Gör. Hüseyin GERDAN
Öğr. Gör. Leyla ANIL GÖL
Uzm. Dr. Sibel Tunç KARAMAN
Uzm. Dr. ŞerifE DEĞİRMENCİOĞLU TOSUN
Dr. Çağlar ŞİMŞEK
Dr. Fatma Betül KIVANÇ İNANÖZ
Dr. Halil İbrahim İNANÖZ
Dr. Melike Mercan BAŞPINAR
Meryem UZUN YÜCEL