OKUL ÖNCESİNDE MATERYAL GELİŞTİRME

OKUL ÖNCESİNDE MATERYAL GELİŞTİRME

 

Doç. Dr. Neslihan Avcı

 

Erken yıllarda gelişimsel ilerlemenin en önemli yolu çocuklara zengin bir uyarıcı çevre sunmaktır. Nöronbilim çalışmalarına göre zengin uyarıcı çevre ile çocukların beyin gelişimleri optimal olmakta böylece bütünsel olarak gelişimsel ilerleme mümkün olmaktadır. Zengin uyarıcı çevre kavramı ise erken yıllarda oyun, oyuncaklar ve eğitim materyalleri anlamına gelmektedir.

Okul öncesi çocukları için eğitim materyali hazırlama ve seçmede gösterilecek titizlik, çocukların gelişimini destekleyecek türde kaliteli materyalleri hazırlama ve/veya seçme çocuklar için maksimum gelişme olanakları sunmaktadır.

Kitabımızın okul öncesi çocukları için zengin bir uyarıcı çevre hazırlayabilmeleri için okul öncesi öğretmenlerine ve öğretmen adaylarına yol gösterici olmasını amaçlıyor ve diliyoruz.

Kitapta fotoğraflarını bizimle paylaşan Zeynep Defne Çelik’e, Zeynep Turla’ya, Göksu Gündüzalp, Duru Gündüzalp ve Ali Berat Akça ile Ankara ve Gazi Üniversitelerinden öğretmen adaylarına katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

16x24 cm., 1. Hamur Kağıt, Renkli, 160 sayfa
ISBN: 978-605-9877-29-9

Editör : Prof. Dr. Neslihan Avcı


Yazarlar : Prof. Dr. Neslihan Avcı
Doç. Dr. Ayşe Dilek Öğretir Özçelik
Doç. Dr. İlkay Ulutaş
Doç. Dr. Müdriye Yıldız Bıçakçı
Dr. Öğr. Üyesi Özlem Yurt
Dr. Özlem Alkan Ersoy
Öğr. Gör. Dr. Nihan Koran Güner
Öğr. Gör. Raziye Pekşen Akça
Uzm. Ayşe Turla

Doç. Dr. Neslihan Avcı