OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ

OKUL ÖNCESİ EĞİTİMDE ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ

 

Prof. Dr. Rengin Zembat

 

Okul öncesi dönem çocuğun gelişiminin ve büyümesinin en hızlı olduğu ve temel alışkanlıklar, beceriler ve bilgileri kazandığı bir dönemdir. Bu nedenle bu dönemde çocuğun eğitiminde etken olan birçok faktörün göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Çocukların gelişim hızları kendilerine özeldir, aynı yaşta olmak her çocuğun aynı gelişim düzeyinde olacağını göstermemektedir. Çocukların gelişim hızları dikkate alındığında da her çocuğun öğrenme sitilinin farklı olduğu ortaya çıkmaktadır. Her çocuğun bulunduğu ortamdan en üst düzeyde yararlanabilmesi için eğitim programlarında yer alan etkinliklerin çok farklı ve çeşitte yöntemlerle gerçekleştirilmesi önemlidir.

Özel öğretim yöntemleri öğretmenlik mesleğinin temel konularındandır, her öğretmen öğretim ilkeleri doğrultusunda hangi yöntemi kullanacağını bilmelidir.

“Okul Öncesinde Özel Öğretim Yöntemleri” okul öncesi öğretmenlerin ve öğretmen adaylarının öğretim yöntemlerini bu yaş grubu çocuklarında nasıl işe koşabileceklerini açıklayan, teorik bilginin kullanımını detaylı örneklerle sunan bir kitaptır.

“Okul Öncesinde Özel Öğretim Yöntemleri” kitabı farklı, zengin içeriği ve kapsamlı etkinlik örnekleri ile öğretmenler ve öğretmen adaylarının çalışmalarını gerçekleştirmede değerli katkılarda bulunacaktır.

16x24 cm., 1. Hamur Kağıt, Renkli, 144 sayfa
ISBN: 978-605-9877-15-2

Editör : Prof. Dr. Rengin Zembat


Yazarlar : Prof. Dr. Z. Fulya Temel
Prof. Dr. Neriman Aral
Prof. Dr. Rengin Zembat
Dr. Öğr. Üyesi Atiye Adak Özdemir
Dr. Öğr. Üyesi Burcu Özdemir Beceren
Dr. Hilal İlknur Tunçeli
Arş. Gör. Dr. K. Büşra Kaynak Ekici
Arş. Gör. Ezgi Fındık Tanrıbuyurdu