OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÇOCUK EDEBİYATI

OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE ÇOCUK EDEBİYATI

 

Uzm. Ayşe Turla

 

Çocuğun hayatında kitapların büyük bir yeri olduğu artık bilinen bir gerçektir. “Çocuk Edebiyatı” uzunca bir dönem “Çocuk İşi” olarak görülse de artık iyi kitabın çocuğun hayatına kattığı değerler fark edilerek daha kaliteli ve hedef kitlesine ulaşabilen ürünlerle karşı karşıyayız.

Çocuğun kitapla ilişkisinde olumlu temellerin atılabilmesi iyi edebiyat ürünleri ile karşılaşmasına bağlıdır. Ancak karşılaştığımız en büyük sorun, “iyi ve kötü kitabı” nasıl ayırt edeceğimizdir. Okul öncesi dönem için yazılmış olan onlarca kitapla karşı karşıya kalan anne-baba, öğretmen ve alan öğrencisinin en çok sorduğu soru “ÇOCUĞUM İÇİN EN İYİ KİTAP HANGİSİ?” sorusudur.

Hazırladığımız çalışmanın bu soruya cevap bulmada katkı sağlayacağını umut ederek emekleri, bilgileri ile bizi destekleyen meslektaşlarımıza, bize ve çalışmamıza güvenerek çocukları ve kendi fotoğrafları ile destek veren öğrencilerimize, Çelik, Ertekin, Gündüzalp ve Yükselen Ailelerine, Fidan Kaplan’a, sekreterlik görevini üstlenen ve yaratıcı fikirleri ile destek veren Zeynep Turla ve asistanlarımız Müge Kunt ve Berrin Somer’e Teşekkür Ederiz.

16x24 cm., 1. Hamur Kağıt, Renkli, 224 sayfa
ISBN: 978-605-9877-28-2

Editör : Uzm. Ayşe Turla


Yazarlar : Prof. Dr. Arzu İpek Yükselen
Prof. Dr. Havise Çakmak Güleç
Prof. Dr. Neslihan Avcı
Öğr. Gör. Dr. Nihan Koran Güner
Öğr. Gör. Dr. Nuran Tuncer
Öğr. Gör. Uzm. Aytaç Dilek
Dr. Gökçe Karaman Benli
Dr. Özlem Alkan Ersoy
Arş. Gör. Dr. Özlem Kanat Soysal
Arş. Gör. Dr. Vedat Bayraktar
Uzm. Ayşe Turla