OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE BEDEN EĞİTİMİ

OKUL ÖNCESİ DÖNEMDE BEDEN EĞİTİMİ

 

Doç. Dr. Gökhan Duman

 

Sevgili Öğretmenim,
Çocuklara en iyi eğitimi sunmak tüm yetişkinlerin ortak sorumluluğudur. Bu sorumluluklar içerisinde öğretmenin payı daha büyük ve kutsaldır. Bir öğretmenin sadece vicdanen ya da genel sorumlulukları gereği iyi bir eğitim vermeye çalışması yeterli değildir. Eğitim ve öğretim faaliyetleri öğretmenin en iyi icra ettiği işi olmalıdır. Oldukça zorlu olan bu yolda öğretmenlerimizin olumlu her hamlesi kıymetlidir.

Beden eğitimi, psikomotor gelişim ve hareket eğitimi; çocuğun gelişimi ve öğrenimi açısından önemli bir konudur. Bu kitap eğitimcilere bu önemi detayları ile açıklamak, hareket kavramının içerik ve uygulamaları konusunda kılavuz olmak amacı ile hazırlanmıştır. Kitap ‘beden eğitimi’ dersi lise ve lisans eğitim programlarına uygun olarak hazırlanmaya çalışılmıştır. Beden eğitimi ve hareket öğretiminde temel kavramlar verilmiş, psikomotor gelişimin diğer gelişim alanları ile ilişkisi kurulmuş, motor gelişim normal gelişim gösteren ve özel gereksinimli çocuklar için detaylı olarak açıklanmış, hareket eğitimi plan ve uygulama ilkeleri verilmiş, güncel programa uygun etkinlikler ve sportif oyunlar örneklenmiştir.

Çocukların eğitim ve sağlıklı gelişimi için çalışan tüm eğitimcilere teşekkür ederken, kitabın çalışmalarında yararlı olmasını ümit ediyoruz.

16x24 cm., 1. Hamur Kağıt, Renkli, 128 sayfa
ISBN: 978-605-9877-10-7

Editör : Doç. Dr. Gökhan Duman


Yazarlar : Doç. Dr. Gökhan Duman
Dr. Öğr. Üyesi Irmak Hürmeriç Altunsöz
Dr. Öğr. Üyesi Menekşe Boz
Öğr. Gör. Dr. Saime Çağlak Sarı
Öğr. Gör. Dr. Semra Şahin
Arş. Gör. Dr. Rabia Dirican